osocze_mediclaser zamykanie naczynek evrf botox, kwas hialurynowy

Często słyszymy pytanie "Czym zabiegi laserem diodowym w "mediclaser" różnią się od tych w innych gabinetach laserem IPL?"

Zabieg laserem diodowym jest inny, ponieważ - w przeciwieństwie do IPL - jest on rzeczywiście laserem, a po serii zabiegów włosy nie odrastają aż do 10 lat ! Mogło by się na pozór wydawać, że IPL i Laser Diodowy to takie same urządzenia. Jednak oprócz sposobu działania, rożni je ważna rzecz jaką jest efekt zabiegów, który w przypadku lasera jest zdecydowanie lepszy oraz trwały.

Nasz gabinet posiada dwa lasery: diodowy oraz frakcyjny. Zabiegi nimi wykonywane są dużo bardziej komfortowe, mniej bolesne, czasami wręcz nieodczuwalne oraz nieporównywalnie skuteczniejsze, niż te wykonywane IPL'em. Stąd też wynika różnica w cenach.

Aby wyjaśnić różnicę między urządzeniami, przytoczmy definicję IPL oraz depilacji laserowej.

Intensywne światło impulsowe (Intensive Pulse Light), znane powszechnie pod skrótem IPL, to technologia wykorzystywana przez salony urody i przedstawicieli medycyny estetycznej do wykonywania różnych zabiegów na skórze, w tym usuwania owłosienia (fotodepilacja) i fotoodmładzania. Technologia wykorzystuje określoną długość fali światła kierowaną na różne chromofory w skórze (cząsteczki biologiczne potrafiące zmieniać się pod wpływem światła). Umożliwia tylko tymczasowe powstrzymanie porostu włosów

Intensywne światło pulsacyjne IPL(zastrzeżona marka towarowa) opisuje zastosowanie intensywnych impulsów z niespójnego (niekoherencyjnego) światła rozproszonego w zakresie długości fal od 500 nm do 1200 nm do usuwania owłosienia i do innych celów.

Laserowa Depilacja jest techniką powiązaną, ale całkowicie inną. Podstawowa różnica jest taka, że zabieg laserowy wykorzystuje światło generowane spójne (koherencyjne) i monochromatyczne co umożliwia usunięcie cebulki włosa i trwałe zatrzymanie porostu włosa. Oba pojęcia są często mylone.

Depilacja laserowa (laser hair removal) – epilacja niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Ta metoda jest bezpieczna i bezinwazyjna.

Rodzaje laserów:

IPL, intense pulsed light: 

810 nm (nie jest laserem, ale używany do usuwania owłosienia) - od bladej do średniej cery.

Argonowy (Argon)

488 nm (turkusowy/błękitny) lub 514.5 nm (błękitny) - obecnie nieużywany do depilacji.

Rubinowy (Ruby)

694.3 nm (głęboka czerwień) - obecnie nieużywany do depilacji.

Aleksandrytowy (Alexandrite)

755 nm (prawie podczerwony) - efektywny tylko na bladej cerze i niebezpieczny dla ciemnej cery.

Pulsacyjny diodowy (Pulsed diode array)

810 nm (prawie podczerwony) - od bladej do średniej cery.

Neodymowo-yagowy (Nd:YAG laser)

1064 nm (prawie podczerwony) - stworzony do zabiegów depilacji na ciemnych typach skóry, ale również skuteczny na pozostałych cerach. Stosowany również do zamykania naczynek tzw. "pajączków".

Innymi słowy IPL NIE JEST laserem, a zwykłym światłem o odpowiedniej długości fali.