osocze_mediclaser zamykanie naczynek evrf botox, kwas hialurynowy

Laser Frakcyjny CO2 - innowacyjne zabiegi laserowe

laser-frakcyjny

Laser frakcyjny CO2 jest rewolucyjnym, nowoczesnym i zaawansowanym laserem pozwalającym na skuteczne odmłodzenie skóry, przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu oraz poprawienie elastyczności. Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 poprawiają jędrność i napięcie skóry, staje się ona delikatniejsza oraz wyrównuje kolor.
Dzięki możliwości stosowania wyższych wartości energii impulsu umożliwia również usuwanie blizn potrądzikowych, zanikowych i przerosłych blizn pourazowych, rozstępów skóry, znamion oraz narośli. Promieniowanie lasera powoduje odparowanie (ablację) licznych mikrokolumn skóry, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrouszkodzeń termicznych. Ponieważ skóra wokół tych stref jest nienaruszona, proces regeneracji zachodzi niezwykle szybko. Rezultaty zabiegu pojawiają się stopniowo. Dzięki wysokiej mocy i wszechstronności laser frakcyjny może być wykorzystywany w wielu zadaniach:


Zabiegi mogą być wykonywane na dowolnej części ciała zarówno u kobiet, mężczyzn i dzieci.

Jakie są efekty po zabiegu?
Efekty zabiegów są lepsze niż po dermabrazji. W przeciwieństwie do mechanicznej wersji, zabieg laserem przekłada się na nieporównywalnie mniejsze skutki uboczne, przy znacznie krótszym czasie gojenia i brakiem powikłań.

Przygotowanie do zabiegu
Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wystarczy unikać słońca przez 2 tygodnie.

Częstotliwość zabiegów
Aby uzyskać optymalny efekt zaleca się wykonanie 2-4 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni. W niektórych przypadkach, może okazać się konieczna większa ilość zabiegów np. dla głębokich blizn potrądzikowych. W przypadku dermatochirurgi zwykle potrzebny jest jeden zabieg.

Okres powrotu do normalnego życia:
Bezpośrednio po zabiegu przez dwie, trzy godziny pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu. W obszarach objętych zabiegiem lekkie pieczenie i swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu pierwszej doby. Niewielki obrzęk, zaczerwienienie, może utrzymywać się przez 24 godziny po zabiegu. Nieznaczne zróżnicowanie kolorystyki punktów naświetlanych w porównaniu do nietkniętej tkanki, sygnalizuje przebudowę naskórka. Na 2-3 dni po zabiegu na twarzy (3-5 dni na innych części ciała) u 60% pacjentów pojawia się siateczka strupków w punktach naświetlenia wiązką laserową. Zwykle okres powrotu do normalnego funkcjonowania po zabiegu na twarzy, szyi wynosi 2-3 dni. W przypadku dermatochirurgi jest on natychmiastowy.

Czy zabiegi laserem frakcyjnym są bolesne?
Podczas zabiegu odczuwalne są delikatne ukłucia, które są dobrze tolerowane przez pacjentów. U szczególnie wrażliwych osób, nakładamy na obszar poddawany zabiegowi maść znieczulającą.