osocze_mediclaser zamykanie naczynek evrf botox, kwas hialurynowy

Działanie lasera diodowego i jego zalety.

Laser Diodowy oparty jest na technice usuwania owłosienia przy użyciu selektywnej długości fali świetlnej i energii. Światło lasera przechodzi przez powierzchnię skóry aby dotrzeć do cebulki włosa w której światło jest absorbowane i przekształcane w ciepło uszkadzając tkankę mieszka włosowego bez szkody dla komórek wokół włosa. Jest to aktualnie najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania owłosienia.

Laser diodowy z systemem szafirowego chłodzenia to nowoczesny sprzęt do trwałego usuwania owłosienia z różnych partii ciała oraz na wszystkich typach skóry, także na śniadej.

Jak dochodzi do usunięcia włoska ze skóry?

Melanina zawarta w mieszku włosowym absorbuje światło lasera o specyficznej długości impulsu. Impuls ten jest emitowany przed diodę urządzenia i transportowany przez melaninę do wewnętrznej części włosa, gdzie uszkadza mieszek, aby powstrzymać wzrost włosa, a z czasem spowodować jego zupełny zanik. Długość wiązki światła (odpowiednia do danego typu karnacji) niszcząc barwnik, powoduje zanik mieszków włosowych, a rezultatem jest gładka, pozbawiona owłosienia skóra. Im większy kontrast między kolorem skóry i mieszkiem włosa, tym terapia jest skuteczniejsza, ponieważ większa liczba mieszków zostaje uszkodzona w trakcie jednego zabiegu

Dlaczego zabiegi należy powtarzać?

Depilacja laserem diodowym wymaga serii zabiegów, gdyż nie wszystkie włosy znajdują się jednocześnie w tej samej fazie wzrostu włosa. Przy zabiegu usuwania owłosienia istotną rolę odgrywa cykl wzrostu włosa. Zabieg laserowej depilacji skuteczny jest wtedy, jeśli przeprowadzany jest na włosach w fazie anagenu, czyli w fazie wzrostu włosa. Tylko takie włosy są ciągle połączone macierzą mieszka włosowego i brodawką - i tylko takie włosy zostaną całkowicie usunięte. Po jednorazowym zabiegu depilacji obserwuje się utratę włosów od 10 do 30 % dlatego konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych, średnio co 6 tygodni, co naturalnie jest uzależnione od miejsca wykonywania zabiegu i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt.

Czy depilacja laserem usunie włosy na zawsze?

Laserem można trwale usunąć włoski, ale może dojść do częściowej redukcji owłosienia. Trwałe usunięcie dotyczy ok. 86-96% włosów, reszta może odrastać w ciągu życia. Jednak wówczas w włoski są słabsze i jaśniejsze oraz wyrasta ich mniej.

Jak przygotować się do zabiegu laserem?

Na dzień lub dwa przed zabiegiem (w zależności od indywidualnego tempa wzrostu włosków) należy maszynką zgolić widoczną część włosa, aby uniknąć jego spalenia, co może powodować podrażnienie lub oparzenie naskórka. Zabieg będzie mniej skuteczny, jeśli włoski są długie, gdyż energia emitowana przez laser skupi się na fragmencie włosa zamiast przeniknąć w głąb i oddziaływać we właściwym punkcie. Na miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać opalania i stosowania kremów opalających. Nie wolno również usuwać włosów z ciała inną metodą niż golenie, ponieważ cebulki włosów muszą być nienaruszone.

W jakich przypadkach depilacja jest niewskazana?

Depilacji laserem nie mogą poddać się kobiety w ciąży, a także osoby cierpiące na cukrzycę i zażywający leki światłouczulające. W trosce o Państwa bezpieczeństwo, przed serią zabiegów przeprowadzony zostanie wywiad lekarski, który zweryfikuje potencjalne zagrożenia.