Depilacja laserowa - Słubice

Laser Diodowy oparty jest na technice usuwania owłosienia przy użyciu selektywnej długości fali świetlnej i energii. Światło lasera przechodzi przez powierzchnię skóry aby dotrzeć do cebulki włosa w której światło jest absorbowane i przekształcane w ciepło uszkadzając tkankę mieszka włosowego bez szkody dla komórek wokół włosa. Jest to aktualnie najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania owłosienia. Laser diodowy z systemem szafirowego chłodzenia to nowoczesny sprzęt do trwałego usuwania owłosienia z różnych partii ciała oraz na wszystkich typach skóry, także na śniadej.

Informujemy również, że nasze zabiegi depilacji zapewniają długotrwały efekt(10 lat) dzięki zastosowaniu prawdziwego lasera, a nie urządzenia IPL, które usuwa owłosienie wyłącznie na kilka tygodni. Ceny podane w cenniku są wyłącznie orientacyjne. Ich ostateczna wysokość zostanie ustalona po konsultacji lekarskiej.

Zobacz ofertę
Depilacja laserowa

Cennik

Podane ceny są orientacyjne i ostateczny koszt zostanie ustalony po konsultacji lekarskiej.

Pakiety zabiegowe

Całe nogi (uda i łydki)
Bikini półgłębokie
Pachy

650zł

Broda
Wąsik
Pachy

250zł

Łydki
Pachy
Bikini głębokie

450zł

Standardowy cennik

Baki

100zł

Bikini

150zł

Bikini głębokie

300zł

Bikini półgłębokie

200zł

Broda

100zł

Brodawki piersiowe

50zł

Brzuch

od 150zł

Cała twarz męska

200zł

Dłonie

100zł

Górna warga

100zł

Kark

100zł

Łydki

200zł

Pachy

150zł

Plecy damskie

250zł

Plecy męskie

450zł

Policzki

100zł

Pośladki

100zł

Przedramiona

200zł

Ramiona

200zł

Stopy

50zł

Szyja

150zł

Tors

350zł

Uda

250zł

Uszy

50zł

Usuwanie siwych włosów
z twarzy

od 150zł

Konsultacja z lekarzem 50zł

Najczęstsze pytania

Melanina zawarta w mieszku włosowym absorbuje światło lasera o specyficznej długości impulsu. Impuls ten jest emitowany przed diodę urządzenia i transportowany przez melaninę do wewnętrznej części włosa, gdzie uszkadza mieszek, aby powstrzymać wzrost włosa, a z czasem spowodować jego zupełny zanik. Długość wiązki światła (odpowiednia do danego typu karnacji) niszcząc barwnik, powoduje zanik mieszków włosowych, a rezultatem jest gładka, pozbawiona owłosienia skóra. Im większy kontrast między kolorem skóry i mieszkiem włosa, tym terapia jest skuteczniejsza, ponieważ większa liczba mieszków zostaje uszkodzona w trakcie jednego zabiegu.
Depilacja laserem diodowym wymaga serii zabiegów, gdyż nie wszystkie włosy znajdują się jednocześnie w tej samej fazie wzrostu włosa. Przy zabiegu usuwania owłosienia istotną rolę odgrywa cykl wzrostu włosa. Zabieg laserowej depilacji skuteczny jest wtedy, jeśli przeprowadzany jest na włosach w fazie anagenu, czyli w fazie wzrostu włosa. Tylko takie włosy są ciągle połączone macierzą mieszka włosowego i brodawką - i tylko takie włosy zostaną całkowicie usunięte. Po jednorazowym zabiegu depilacji obserwuje się utratę włosów od 10 do 30 % dlatego konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych, średnio co 6 tygodni, co naturalnie jest uzależnione od miejsca wykonywania zabiegu i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt.
Laserem można trwale usunąć włoski, ale może dojść do częściowej redukcji owłosienia. Trwałe usunięcie dotyczy ok. 86-96% włosów, reszta może odrastać w ciągu życia. Jednak wówczas w włoski są słabsze i jaśniejsze oraz wyrasta ich mniej.
Na dzień lub dwa przed zabiegiem (w zależności od indywidualnego tempa wzrostu włosków) należy maszynką zgolić widoczną część włosa, aby uniknąć jego spalenia, co może powodować podrażnienie lub oparzenie naskórka. Zabieg będzie mniej skuteczny, jeśli włoski są długie, gdyż energia emitowana przez laser skupi się na fragmencie włosa zamiast przeniknąć w głąb i oddziaływać we właściwym punkcie. Na miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać opalania i stosowania kremów opalających. Nie wolno również usuwać włosów z ciała inną metodą niż golenie, ponieważ cebulki włosów muszą być nienaruszone.

Depilacji laserem nie mogą poddać się kobiety w ciąży, a także osoby cierpiące na cukrzycę i zażywający leki światłouczulające. W trosce o Państwa bezpieczeństwo, przed serią zabiegów przeprowadzony zostanie wywiad lekarski, który zweryfikuje potencjalne zagrożenia.

Zabieg laserem diodowym jest inny, ponieważ - w przeciwieństwie do IPL - jest on rzeczywiście laserem, a po serii zabiegów włosy nie odrastają aż do 10 lat! Mogło by się na pozór wydawać, że IPL i Laser Diodowy to takie same urządzenia. Jednak oprócz sposobu działania, rożni je ważna rzecz jaką jest efekt zabiegów, który w przypadku lasera jest zdecydowanie lepszy oraz trwały.

Nasz gabinet posiada dwa lasery: diodowy oraz frakcyjny. Zabiegi nimi wykonywane są dużo bardziej komfortowe, mniej bolesne, czasami wręcz nieodczuwalne oraz nieporównywalnie skuteczniejsze, niż te wykonywane IPL'em. Stąd też wynika różnica w cenach.

Aby wyjaśnić różnicę między urządzeniami, przytoczmy definicję IPL oraz depilacji laserowej.

Intensywne światło impulsowe (Intensive Pulse Light), znane powszechnie pod skrótem IPL, to technologia wykorzystywana przez salony urody i przedstawicieli medycyny estetycznej do wykonywania różnych zabiegów na skórze, w tym usuwania owłosienia (fotodepilacja) i fotoodmładzania. Technologia wykorzystuje określoną długość fali światła kierowaną na różne chromofory w skórze (cząsteczki biologiczne potrafiące zmieniać się pod wpływem światła). Umożliwia tylko tymczasowe powstrzymanie porostu włosów.

Intensywne światło pulsacyjne IPL(zastrzeżona marka towarowa) opisuje zastosowanie intensywnych impulsów z niespójnego (niekoherencyjnego) światła rozproszonegow zakresie długości fal od 500 nm do 1200 nm do usuwania owłosienia i do innych celów.

Laserowa Depilacja jest techniką powiązaną, ale całkowicie inną. Podstawowa różnica jest taka, że zabieg laserowy wykorzystuje światło generowane spójne (koherencyjne) i monochromatyczneco umożliwia usunięcie cebulki włosa i trwałe zatrzymanie porostu włosa. Oba pojęcia są często mylone.

Depilacja laserowa(laser hair removal) – epilacja niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Ta metoda jest bezpieczna i bezinwazyjna.

Rodzaje laserów:

Laser Opis
IPL, intense pulsed light 810 nm ( nie jest laserem, ale używany do usuwania owłosienia) - od bladej do średniej cery.
Argonowy (Argon) 488 nm (turkusowy/błękitny) lub 514.5 nm (błękitny) - obecnie nieużywany do depilacji.
Rubinowy (Ruby) 694.3 nm (głęboka czerwień) - obecnie nieużywany do depilacji.
Aleksandrytowy (Alexandrite) 755 nm (prawie podczerwony) - efektywny tylko na bladej cerze i niebezpieczny dla ciemnej cery.
Pulsacyjny diodowy(Pulsed diode array) 810 nm (prawie podczerwony) - od bladej do średniej cery.
Neodymowo-yagowy(Nd:YAG laser) 1064 nm (prawie podczerwony) - stworzony do zabiegów depilacji na ciemnych typach skóry, ale również skuteczny na pozostałych cerach. Stosowany również do zamykania naczynek tzw. "pajączków".

Innymi słowy IPL NIE JEST laserem, a zwykłym światłem o odpowiedniej długości fali.

Znajdź nas!

mediclaser

ul. 1 Maja 6/14

69-100 Słubice

Rejestracja telefoniczna lub mailowa:

Codziennie od 10:00 - 20:00

Bitte kontaktieren Sie uns per E-Mail.

Cookies menadżer